Dr.Sevgi Özbaysar - Dermotoloji & Cilt Bakımı - Malatya

Altın İğneli Radyofrekans

Altın İğneli Radyofrekans

İğneli Radyofrekans (Altın İğne) yöntemi ameliyatsız yüz gençleştirme uygulamaları arasında başarılı sonuçlar alınan bir yöntemdir. Altın iğne radyofrekans uygulamasının en önemli özelliği derinlik, enerji yoğunluğu, verilme sıklığı gibi parametreleri değiştirilerek kullanılabilmesidir. Altın İğne yöntemi, derinin farklı kalınlıklarına göre ayarlanan derinliklerde ve ihtiyaca göre yoğunlukta enerji uygulanarak yapılır. Bu şekilde cilt yüzeyine herhangi bir zarar verilmeden, cilt alt tabakasında kolajen ve elastin üretimi tetiklenmiş olur.
 
Derinin ana desteği olan kolajenin yeniden sağlanması ve kaybının önlenmesiyle deri sarkmaları engellenir. Liftingle net bir çene hattı için alt yüz bölgesinde etkili sonuçlar alınır. Daha yüzeysel çalışılarak gözeneklerin sıkılaşması, lekelerin tedavisi ile cilt tonu eşitlenmesi kolaylıkla sağlanabilir. Ayrıca parametrelerin değiştirilmesi ile göz çevresi, dudak üstü gibi ince derili alanlarda ya da sivilce izleri gibi en derin uygulamalarda da bu yöntem kullanılabilir. İğneli Radyofrekans (Altın iğne) uygulaması kozmetik (estetik) sektöründe, ameliyatsız yüz gerdirme işlemlerinden biri olarak da bilinir.
 
Altın İğneli Radyofrekans (Golden Needle Radiofrequency) nedir?
Çok minik altın iğnelerden oluşan fraksiyonel bir başlık ve bir radyofrekans kaynaktan oluşan bu sistem oldukça yeni bir teknolojidir. İğneli fraksiyonel radyofrekans ünitesinden verilen radyofrekans dalgaları, fraksiyonel başlık ucundaki iğneler ile derinin alt kısmına iletilir. Fraksiyon başlığında bulunan birçok altın iğneye gönderilmiş radyofrekans, ayarlanan iğne boyu ile istenilen derinliğe kadar ulaşabilir. Bu şekilde radyofrekans dalgaları deri altı dokularında ısınmaya sebep olarak, hasarlı kolajen ve elastin dokularının kendini yenileyerek onarılmasını sağlar. Cildin doğal bir şekilde tekrar dokularını yenileme sürecini başlatmasıyla, sağlıklı, parlak ve gergin bir cilde kavuşulur.
 
Altın İğne (Ameliyatsız Yüz Gerdirme) uygulamasının avantajları nelerdir?
Uygulama sonrasında hafif bir kızarıklık dışında üst deride herhangi bir hasar olmadığı için günlük hayata hızlıca dönülme imkanı sağlar. Farklı derinliklere uygulama imkanı sayesinde çene hattı, yanak bölgesi, göz altı gibi kalınlıkları farklı deri alanlarına aynı seansta işlem yapılabilir. Yılda 2 seans yapılması yeterlidir.
 
Altın İğne (İğneli Radyofrekans) uygulaması hangi durumlarda tercih edilir?
Cilt gençleştirmede (anti aging),
Cilt kırışıklıklarının giderilmesinde,
Cilt yenilemede,
Yüz ve boyun bölgesindeki sarkmalarında,
Sivilce izi tedavisinde,
Ameliyat, yara izlerinin ve güneş lekelerinin ortadan kaldırılmasında,
Geniş gözeneklerin sıkılaşmasında,
Siyah noktaların oluşumunu azalmasında,
Gebelik sırasında veya hızlı kilo alıp vermelerde oluşan çatlakların (strialar) giderilmesinde etkilidir.
 
İğneli Radyofrekans (Altın İğne) nasıl uygulanır?
Uygulama öncesi cildi yumuşatmak ve ağrıyı azaltmak için, yaklaşık 30 dakika süren özel bir cilt bakımı ve aneztezik krem uygulaması yapılır.
Kişiye özel başlık sisteme takılır ve uygun dozlar belirlenir.
Uygulama problemli bölgelere birden fazla geçişler yapılarak tamamlanır. En sık yüz ve boyun bölgesine uygulama yapılır.
İşlem yaklaşık 30-45 dakika arası sürer.
İşlem sonrası ilk 5-6 saat ciltte yoğun kızarıklıklar oluşur.
Takip eden 24 – 72 saat arasında ise kızarıklıklar, pembeleşmeye başlar.
İşlemden sonra 3-4 gün yara bakımı sağlayan nemlendirici krem ve güneş koruyucular kullanılmalıdır.
İşlemden sonraki gün banyo, deniz ve güneş banyosu yapılması sakıncalıdır.
 
Altın İğne uygulaması hangi aylarda uygulanır?
Altın İğne uygulaması her mevsim uygulanabilir ayrıca üst deri hasarlanması olmadığı için yaz aylarında da yapılabilir.
 
Altın İğne (İğneli Radyofrekans) tedavisi kaç seans sürer?
Ameliyatsız cilt germe yöntemi olarak bilinen bu yöntem cildi yeniler ve kişinin daha genç bir görünüme sahip olmasına neden olur. Sivilce izleri tedavisinde 3-4 seans gerekirken, cilt gençleştirme etkisi 2 seansta ortaya çıkar. Cilt çatlaklarının tedavisinde de 3-4 seans yeterlidir.
 
Altın İğne (İğneli Radyofrekans) uygulamasının yan etkileri nelerdir?
Uygulama sonrası ilk 1-2 saat içinde ciltte, hafif, pembemsi bir kızarıklık oluşabilir, bu da kendiliğinden geçer.
 
İğneli Radyofrekans tedavisi (Altın iğne) fiyatları nedir?
Uygulanacak tedavi hastanın ihtiyacına göre belirleneceğinden, İğneli Radyofrekans (altın iğne) fiyatları uygulanan bölgeye ve doza göre değişiklik gösterebilir.