Dr.Sevgi Özbaysar - Dermotoloji & Cilt Bakımı - Malatya

Cilt Gençleştirme

Cilt Gençleştirme

Lazerle cilt gençleştirme, cilt yenileme, cilt bakımı, işlem süreci, uygulama fiyatları, operasyon öncesi ve sonrası ile iyileşme süreci konularında bilgi alın.
 
Lazerle cilt yenileme, estetik dermatolojide yeni ve başarı ile uygulanan bir metottur. Yüz, boyun, göğüs ve ellerde yaşlanmaya bağlı izlerin yok edilmesi için kullanılan invazif olmayan bir işlemdir. Cilt altındaki kollajen doku yapımını artırma prensibiyle etki etmektedir. Cilt gençleştirme için Er-YAG lazer kullanılmaktadır. Lazerle cilt yenilemede en üstten çok ince bir tabaka kaldırılarak cildin düzleştirilmesi ve aynı zamanda özel bir teknikle kollajen doku gerginleştirilerek kırışıklıkların yok edilmesi sağlanır.
 
Lazerle Cildin 3T (Tone, Tighten, Texture) Tedavisi:
Günümüzde soyucu tedaviler yanında daha az yan etkili, günlük hayatı etkilemeyen, birkaç uygulama ile çok olumlu değişimler elde edilen uygulamalar geliştirildi. Non ablatif deri gençleştirme veya 3T (Tone, Tighten, Texture) tedavileri olarak isimlendirilen bu tekniklerin esası deri yüzeyini soymadan alt derideki ısınma etkisi ile küçük hasarlar yaratarak derinin tamir mekanizmaları harekete geçirmektir. Bu sayede kollajenin yenilendiği kırışıklıkların azaldığı, yüzeyi daha düzgün ve gergin, gözenekleri küçülmüş bir deri elde edilir. 3T tedavisi yaş ve derinin sorunlarına göre 4 haftalık aralarla 3-5 seans olarak uygulanır. Daha sonra 6-12 aylık aralarla tek seans halinde hatırlatma seansları uygulanır.
 
Lazerle Cilt Bakımı Sonrası Süreç
Lazer ile tedavi edilen ciltte yeni kollajen doku oluşumu gelişir ve daha genç, su tutma yeteneği yüksek hücreler oluşarak cildin tazelik ve gerginlik kazandığı görülür. Girişimin süresi yaklaşık 1 saattir. Damar içi sakinleştirici ya da genel anestezi altında uygulanır. Hastanede kalmak gerekmez. İşe dönüş 2 hafta içinde gerçekleşir. Yüzdeki pembeliğin geçmesi 3-6 ay sürebilir. Cilt gençleştirme fiyatları hakkında bilgi almak, cilt analizi gibi konularda uzmanlarımıza danışmak için aşağıda yer alan formu doldurabilir, dilerseniz whatsapp hattımız üzerinden bizimle direkt iletişime geçebilirsiniz.