Dr.Sevgi Özbaysar - Dermotoloji & Cilt Bakımı - Malatya

Fraksiyonel CO2 Lazer

Fraksiyonel CO2 Lazer

Fraksiyonel lazer, kadınlar pürüzsüz bir cilde sahip olmak ister. Sivilce, akne, yara veya yanık izleri bazen güzelliğimize gölge düşürebilir. ‘Fraksiyonel CO2 Lazer’ yöntemi ile  hayalinizdeki pürüzsüz cilde sahip olmak artık çok kolay.
Fraksiyonel lazer kullanıldığı bölgede yara oluşturmadan  azaltan veya yok eden yeni jenerasyon bir lazerdir. Tedavi yöntemi, cilde derinlemesine nüfuz ederek, cilt altındaki yıpranmış kolajeni tahrip etmek ve taze kolajeni tetiklemektir. Bu tetikleme üst derideki kök hücreleri aktif hale getirir, beraberinde genç ve sağlıklı doku oluşumu başlar.
 
Hasarlı bölgeyi seçer ve iyileştirir.Bu lazer cildin üst tabakası olan epidermise hasar vermez. Fraksiyonel olarak yani cildin en üst tabakasındaki hasarlı alanları seçerek tedavi edebilmekte, böylece hem epidermiste hem de dermiste tedavi sağlamaktadır. Epidermiste akne izi, kırışıklık, vücut çatlakları gibi yüzeyel hasarlı bölgeleri buharlaştırırken, dermal tabakadaki ısı ile kolajenin boyunu kısaltarak daha gergin bir görünüm ortaya çıkartır.Bu lazerlerin fraksiyonel olması yani cildin bir bölümüne etki ederken bir bölümünü sağlam bırakması mekanizmanın özünü oluşturmaktadır.
 
Fraksiyonel Lazerin Kullanıldığı Alanları;
 
Ciltte oluşan akne izleri,
Gözenekler ve  çukurlar,
Su çiçeği izleri,
Yara ve yanık izleri,
Çatlakların tedavilerinde,
Derin kırışıklıkların ve çizgilerin giderilmesi,
İnce kırışıklıkların giderilmesi,
Cilt gençleştirme,
Aşırı bağ dokusu ve keloid gelişimi,
Ciltte oluşmuş güneş, yaşlılık, doğum sonrası lekelerinin ve yüzeysel pigment bozukluklarının giderilmesi.
 
Fraksiyonel CO2(Karbondioksit) Lazer Uygulaması Nasıl Yapılır?
Fraksiyonel CO2(Karbondioksit) Lazer uygulaması, lokal olarak uygulanır. O bölgede bazı kısımlar lazer ile tetiklenerek, bazı kısımlar sağlam bırakılır ve işte o sağlam kalan parçalar hasar gören kısımları kendiliğinden onararak oradaki izi doldurarak yok eder. Burada vücudumuzun mükemmel mekanizmasından yararlanılır. Yapılan işlem sadece lazer ışınları ile lekenin olduğu bölgedeki yaklaşık %25′lik bir bölüm rahatsız edilir. Bundan sonra geriye kalan %75′lik hasarsız bölge bu bölgeye yara olarak algılar ve kendiliğinden onarır.
 
Fraksiyonel CO2 Lazer Hangi Tedavilerde Kullanılır?
Fraksiyonel CO2(Karbondioksit) Lazer,vücutta sıcak ile temasla oluşan yanıkların tedavisinde, ergenlik sivilcelerinin bıraktığı izlerin tedavisinde, siyah noktaların tedavisinde, kırışıklıkların giderilmesi, cilt gençleştirme uygulamaları gibi birçok uygulama alanına sahiptir.  Fraksiyonel CO2 (Karbondioksit) Lazer tedavisinde seans süresi lekenin boyutuna göre ve nerede bulunduğuna göre belirlenir. Yüksek oranda başarı elde edilir.